KASHKOOL-ویندوز و ریجستری - کشکول

به وبلاگ هفتگی کشکول خوش آمدید- ایمیل KASHKOOL at GMAIL dot COM


تعداد بازدیدکنندگان

آرشیو

چرا چاپگر چند کاغذ را با هم می کشد؟

یکشنبه 29 آذر‌ماه سال 1383
چرا چاپگر (Printer) در هنگام گرفتن کاغذ بعضی مواقع چند ورق کاغذ را با هم به داخل چاپگر می کشد؟
تا به حال برای دوستانی که با چاپگر کار می کنند حتما بسیار اتفاق افتاده است که در حین چاپ سند چند ورق کاغذ با هم به درون چاپگر کشیده شده است این مساله می تواند در دراز مدت باعث کاهش عمر چاپگر و صدمات جبران ناپذیر به آن می شود.

اما دلایل بروز چنین مشکلی:
 ۱-در درجه اول کم بودن تعداد ورقهای کاغذ موجود در منبع تغذیه [چاپگر] است.
۲-بعد از آن مشکل کم  بودن ضخامت ورق های کاغذ استفاده شما برای چاپگر هست توصیه می شود در هر شرایطی از بهترین نوع کاغذ استفاده شود.
یعنی از کاغذهای ۸۰ گرمی سفید برای چاپگرهای لیزری و کاغذ گلاسه برای چاپگرهای رنگی جوهر افشان مطابق به دفترچه راهنمای چاپگر هست
ضمنا این نکته را حتما به خاطر داشته باشید که استفاده از کاغذهایی با ضخامت بیشتر از حد مجاز توصیه شده در دفترچه راهنمای چاپگر باعث می شود سیستم تغذیه کاغذ دچار مشکل شده وبا تغییر اندازه در مجرای آن حتی در صورت استفاده از کاغذ استاندارد چند ورق کاغذ با هم به درون چاپگر کشیده شود.
۳-آخرین نکته بروز چنین مشکلی تنظیم نبودن (یک دست نبودن) ورقهای کاغذ موجود در منبع تغذیه است.

درصورتیکه همه موارد و نکات گفته شده را رعایت کرده باشید ولی هر بار در هنگام چاپ چند ورق کاغذ را با هم به داخل چاپگر کشیده شد ‌چاپگر دچار نقص فنی است و باید چاپگر را به تعمیر کار بسپارید.

منبع: روزنامه پول

یک نکته هم خودم اضافه کنم:
قبل از قراردادن کاغذها در چاپگر بهتر است آنها را مثل ورق زدن کتابهای درسی (بصورت سریع) از دو طرف طولی ورق بزنید تا کاغذها حالت بهتری به خود بگیرند و همچنین اگر احتمالا چند کاغذ بهم چسبیده باشند از هم باز شوند. و در نهایت با یکدست نمودن نهایی در چاپگر قرار دهید

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 468065


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

Pass Proxy: عبور از پروکسی
No Cookies No Scripts No Ads No Referrer