KASHKOOL-ویندوز و ریجستری - کشکول

X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
به وبلاگ هفتگی کشکول خوش آمدید- ایمیل KASHKOOL at GMAIL dot COM


تعداد بازدیدکنندگان

آرشیو

سه حفره امنیتی و نسخه جدید ویندوز

سه‌شنبه 8 دی‌ماه سال 1383
شرکت نرم افزاری مایکروسافت اعلام کرد که از ماه آینده [میلادی ] نسخه ای جدید از ویندوز ارائه خواهد داد.[ تا جایی که بنده اطلاع دارم نام این ویندوز تاکنون Longhorn ( شاخ دراز) بوده است البته ممکنه نام این سیستم عامل جدید رو تغییر بدند]. این خبر در حالی اعلام شد که بسیاری از کاربران به دلیل بروز حفره های امنیتی جدید ویندوز دچار سردرگمی شده اند.
سیستم عامل جدید ویندوز به گفته براد اسمیت ؛ مشاور عمومی مایکروسافت ؛ قرار است تاماه ژانویه ۲۰۰۵ برای کاربران حرفه ای کامپیوتر و در ماه فوریه ۲۰۰۵ برای سایر مشتریان به بازار بیاید.به گفته وی این محصول جدید در پی حکمی که دادگاه اروپا چندی قبل در مورد این شرکت و نحوه تجارت و بازاریابی آن صادر کرد؛ بدون نرم افزار Media Player در دسترس کاربران قرار می گیرد.
 اما این خبر شاید برای تمام طرفداران مایکروسافت خوشایند نبود چرا که بوجود آمدن سه حفره امنیتی جدید در نرم افزار ویندوز این شرکت نگرانی هایی را برای کاربران ایجاد کرده است.
به گزارش US Today سه حفره امنیتی جدیدی که در سیستم عامل ویندوز به وجود آمدند امکان دستیابی هکرها را به اطلاعات کامپیوتر های شخصی [ کامپیوترهای که به اینترنت متصل می شوند ] را فراهم می کند.این در حالی است که حتی سیستم هایی که با نسخه سرویس پک ۲ [SP2] ویندوز XP هم کار می کنند قادر به مقابله با این حفره نیستند.

با فرارسیدن ایام تعطیلات کریسمس ؛ کامپیوترهای خانگی و شخصی دلیل اصلی نگرانی شرکتهای امنیتی است.به گفته آنها با این رویه طراحان کرم های اینترنتی و هکرها فرصت مناسب تری برای آسیب رساندن به سیستم های کاربران دارند.
این سه حفره :
به گزارش سایت eweek سه حفره امنیتی هر کدام بر قسمت خاصی از سیستم عامل به وجود آمده اند.
۱-اولین حفره امنیتی در قسمت Image Handeling (کنترل تصاویر ویندوز) شکل گرفته است .این حفره که بخاطر برنامه Load Image که امکان دانلود کردن آیکونها و محافظه صفحه های مختلفی را می دهد بوجود آمده است باعث می شود اطلاعات سیستم در اختیار هکر قرار گیرد.
۲-دومین حفره در فایل Help این نرم افزار ظاهر شده است که با بجا گذاشتن یک اختلال جدی در توانایی رمزخوانی نرم افزار امکان آسیب های جدی را به کامپیوتر وارد می کند.
۳-سومین حرفه که در قابلیت( ANI(Automatic Number Identification  ویندوز پدید می آید و موجب اختلالاتی در سیستم آنتی ویروس و دفاعی کامپیوتر می شود.

کامپیوترهایی که با ویندوز NT,2000, XP-SP1 کار می کنند در معرض تمام این حفره ها قرار دارند اما آنهایی که با XP-SP2 اجرا می شوند گرچه از دو حفره کنترل تصویری و ANI مصون هستند اما همچنان خطر حفره ایجاد شده در سیستم Help تهدیدشان می کند
منبع: روزنامه همشهری-انفورماتیک

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 468142


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

Pass Proxy: عبور از پروکسی
No Cookies No Scripts No Ads No Referrer