KASHKOOL-ویندوز و ریجستری - کشکول

به وبلاگ هفتگی کشکول خوش آمدید- ایمیل KASHKOOL at GMAIL dot COM


تعداد بازدیدکنندگان

آرشیو

بررسی Auto Complete ویندوز شما

شنبه 10 اردیبهشت‌ماه سال 1384
برای تمامی شما عزیزان این اتفاق افتاده است که مثلا در موتور جستجوگر گوگل به جستجوی کلمه ای می پردازید لیستی از کلماتی که قبلا جستجو کرده اید ظاهر می شوند( عکس زیر را ببینید)

همانطور که می بینید با زدن حرف k لیستی از کلماتی که با k شروع شده و جستجو کرده ام دیده می شود. این ویژگی در زمانی که اسم و رمز عبور را در سایتهایی که عضو هستید وارد می کنید هم دیده می شود.
حالا فرض کنید که از کامپیوتر شما چند نفر استفاده می کنند و یا اینکه در کافی نت ها هستید خوب این ویژگی باعث میشه که دیگران به راحتی در سایتهایی که عضو هستید بروند و با حدس زدن اسم کاربریتان وارد آن سایت شده و خلاصه کلی مشکلات بعدی واستون پیش بیاد.
پس بذارید واستون توضیح بیشتری بدهم.زمانی که برای اولین بار ویندوز نصب می کنید در زمان گشت و گذار در اینترنت مطمئنا" با پنجره زیر روبرو شده اید:

این پنجره جهت بخاطر سپردن رمز عبور شما ظاهر می شود.اگر به پرسش بالا پاسخ مثبت بدهید و تیک کنار don't offer to remember any more passwords  را هم بزنید پس از ورود به سایت موردنظر و بعد از انتخاب نام کاربر از لیست ظاهر شده نیازی به وارد کردن رمز عبور نمی باشد. پس اگر شما یا اولین شخصی که به این پرسش پاسخ مثبت بدهد ویندوز از شما سوالی نمی پرسد و بطور اتوماتیک تمام مشخصات را ثبت می کند.
پس بهتر هست که این قسمت از کامپیوتر شما را در کنترل خود داشته باشید تا کامپیوترتان بعنوان جاسوس  شما عمل نکند.
برای کنترل این قسمت باید وارد منوی Tools از برنامه Internet Explorer رفته و گزینه Internet Options را انتخاب کنید در این پنجره باید وارد قسمت Content رفته و روی دکمه Auto Complete کلیک کنید (شکل زیر را ببیند)

در پنجره AutoComplete Setting تمام گزینه های لازم برای انجام اینکار را خواهید داشت .با توجه به نیازخودتان باید روی گزینه های مورد نظرتان کلیک کنید.

بیایید نگاهی عمیق تر به این موضوع بیاندازیم.باز هم از ریجستری استفاده می کنیم:
وارد مسیر زیر در ریجستری ویندوز شوید:
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain
متغیری بنام FormSuggest PW Ask از نوع string در سمت راست پنجره ریجستری می بینید.اگر مقدار این متغیر yes باشد به این معنی  هست که شما به پرسش  Auto Complete پاسخ مثبت داده اید.اگر مقدار متغیر no باشد مشخصات شما ثبت نمی شوند (شکل زیر را بینید)

زمانی که شما پاسخ yes میدهید رمز عبورهای شما در مسیر زیر در ریجستری ثبت می شوند. HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerIntelliFormsSPW
اگر وارد این مسیر شوید در قسمت سمت راست لیستی از متغیرهای باینری می بینید این متغیرهای باینری در حقیقت لیستی از رمز عبور(password) شما می باشد.البته این متغیرها بصورت کد در آمده اند و به همین راحتی نمی توان این رمزها را کشف کرد و برنامه های خاصی را نیاز دارد که هکرها می توانند از این کدها سر در بیاورند.(شکل زیر را بینید)

خلاصه مواظب باشید  و ردپایی از خودتان در اینترنت بجا نگذارید که براحتی کشف شوند.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 468065


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

Pass Proxy: عبور از پروکسی
No Cookies No Scripts No Ads No Referrer