KASHKOOL-ویندوز و ریجستری - کشکول

به وبلاگ هفتگی کشکول خوش آمدید- ایمیل KASHKOOL at GMAIL dot COM


تعداد بازدیدکنندگان

آرشیو

ویندوز ۶۴ بیتی- Windows XP x64

چهارشنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1384

-خیلی از شما نام  Windows XP x64  را شنیده اید. این نوع از ویندوز از سوی شرکت مایکروسافت ارائه شده است .شرکت مایکروسافت مدعی است که این ویندوز شما را قادر به انجام نسل بعدی محاسبات پیچیده می کند و آنها را با سرعت بیشتر و کارایی بهتر انجام میدهد.

Windows XP Pro x64- مقدار حافظه تا 128 گیگابایت و 16 تری بایت حافظه مجازی را پشتبانی می کند و این امکان را به نرم افزاها می دهد که با سرعت بیشتر در زمانی که با حجم زیادی از اطلاعات سر و کار دارند اجرا شوند.در واقع نرم افزارها را قادر می سازد بیشتر اطلاعاتشان را داخل حافظه مجازی بارگذاری کنند و هچنین اجازه سریع به پردازشگر ((CPU 64-bit را می دهد.

 

-این نوع ویندوز اجازه اجرای تمام نرم افزارها بر پایه 32 بیت و 64 بیت را می دهد.یعنی شما را قادر می سازد بدون از دست دادن چیزی با نرم افزارهای 32 بیتی کار کنید

ویندوز 64 بیتی برای پشتیبانی از هسته های پردازشگرهای  تکی و چند تایی به منظور حداکثر کارایی و گسترش  توانایی آن طراحی شده است

برای نصب ویندوز 64 بیتی شما نیاز به کامپیوتری دارید که از نظر سخت افزاری این تکنولوژی را پشتیبانی کند. متاسفانه اکثر کامپیوترهای بنده وشما از نوع 32 بیتی هستند و نمی توانید این ویندوز را نصب نمایید.

جهت نصب ویندوز 64 بیتی به پروسسور( پردازنده-CPU) از نوع 64 بیتی مثل  AMD athlon 64 یا AMD Opteron یا Intel Pentium4 with EM64T یا Intel Xeon with EM64T دارید.

در هنگام نصب  این ویندوز تمام اطلاعات روی هارد شما فرمت می گردد پس از تمام هاردتان کپی تهیه نمایید.

 

Windows x64 در حقیقت اولین تلاش شرکت مایکروسافت در بازار x-64 نیست. قبل از پردازشگرهای  AMD64 (شرکت مایکروسافت آنرا x64 می نامد) ما Itanium را داشتیم (شرکت مایکروسافت آنرا IA64 می نامد) . در حقیقت Microsoft Windows Server 2003 تحتIA64  در دسترس هست.شرکت مایکروسافت نسخه Windows XP تحت IA64 و X64 را نیز ارائه کرده هست.

یکی از مواردی که افراد در استفاده از IA64 امتناع می کنند انتظار آنها از پشتیبانی نرم افزاری وراثی 32 بیتی هست.یعنی وقتی شرکت intel پردازشگر Itanium خود را ساخت تصمیم گرفت هیچ  پشتیبانی از نرم فزارهای 32 بیتی  نکند و برای اجرای اینگونه برنامه ها به emulation نیاز هست و اینگونه emulation هزینه بالایی دارند.

وقتی شرکت AMD پردازشگرهای (CPU) سری مدلهای AMD64 خود را ارائه دارد: (AMD Athlon 64, AMD Athlon FX, AMD Opteron, AMD Turion) این شرکت  تشخیص داد که علاوه بر اجرای برنامه های 64 بیتی باید توانایی اجرای برنامه های 32 بیتی را هم داشته باشد.این شرکت بجای حذف این قابلیت درطراحی ( شرکت Intel با محصول itanium انجام داد)این قابلیت را در AMD-64 قرار داد یعنی اینکه CPU این شرکت علاوه بر داشتن خصوصیت 64 بیتی تمام نرم افزارهای 32 بیتی را اجرا می کند بدون اینکه نیازی به emulation داشته باشد.

در windows x64   یک لایه ای وجود دارد که WOW64 (Windows on Windows64) نامیده می شود. ویندوزهایی که اوایل به بازار ارائه شده اند  ویندوز 32 بیتی نامیده می شود.وقتی یک برنامه 32 بیتی درwindows x64 اجرا می شود WOW64 سازگاری 32 بیتی برای اینگونه نرم افزارها را آماده می کند. یعنی برنامه های شما همانطور که در ویندوزهای 32 بیتی اجرا می شوند عمل خواهند کرد(حتی بهتر).

بعضی افراد از عدم اجرای برنامه های 32 بیتی در ویندوزهای 64 بیتی شکایت می کند.بعنوان مثال زمانی که برنامه Adobe Acrobat Professional را نصب می کنید یک printer مخصوص این برنامه در ویندوز شما نصب می کند و زمانی که شما پرینتی به چاپگر می فرستید بعنوان یک فایل pdf ذخیره می گردد.در ویندوز 64 بیتی شما به درایور مخصوصی احتیاج دارید و به همین خاطر برنامه acrobat به درستی در این نوع ویندوز کار نخواهد کرد.

یک مثال دیگر را می توان برای Internet Explorer 64bit عنوان کرد.از آنجائیکه plug-in ها (برنامه هایی که توانایی کامپیوتر را برای برنامه های صوتی و تصویری و انیمیشن بالا می برند)( از قبیل Flash,Shockwave که برنامه های 32 بیتی هستند) در Internet Explorer 64bit کار نمی کنند. خوشبختانه Internet Explorer 32bit  مرورگر وب برای windows x64 بصورت پیش فرض در نظر گرفته شده است. اگر به گزینه update در Internet Explorer 64bit بروید پیغامی نمایش داده می شود مبنی بر بستن مرورگر وب 64 بیتی و  بروز رسانی به مروگر وب 32 بیتی .

 

مایکروسافت همچنین ویژگی جدید در Windows TaskManager اضافه نموده است که به شما اجازه می دهد اختلاف بین نرم افزارهای 32 و 64 بیت را بفهمید.در Processes tab  نرم افزارهای 32بیتی در کنار اسمشان گزینه *32 را می بینید. 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 468065


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

Pass Proxy: عبور از پروکسی
No Cookies No Scripts No Ads No Referrer