KASHKOOL-ویندوز و ریجستری - کشکول

به وبلاگ هفتگی کشکول خوش آمدید- ایمیل KASHKOOL at GMAIL dot COM


تعداد بازدیدکنندگان

آرشیو

روشن کردن کامپیوتر با استفاده از BIOS Setup

شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1384
تقریبا همه مادربردهای امروزی این قابلیت رو دارند که بشه اونا رو طوری تنظیم کرد که در روز و ساعت خاصی کامپیوتر خاموش را روشن کرد.ولی عده کمی از این ویژگی BIOS Setup اطلاع دارند. 
یعنی از این ویژگی می توانید مثل ساعتی که برای کار روزانه از آن جهت بیدار شدنتان استفاده می کنید استفاده نمایید.مراحل کار بصورت زیر است:
۱-کامپیوترتان را روشن نمایید.به محض ظاهر شدن اولین نوشته ها روی صفحه نمایش کلید Del را فشار دهید.(روی صفحه هم عبارت Press Del to setup را می بینید)
۲-اگر setup رمز عبور داشته باشد در این مرحله وارد نمایید تا وارد setup شوید و تمام گزینه های setup را می بینید.معمولا صفحه زمینه setup به رنگ آبی هست.
۳-با توجه به اینکه گزینه های Bios Setup در مادربردهای مختلف یکسان نیست باید دنبال قسمت power بگردید.
۴-بعد از ورود به قسمت Power باید دنبال گزینه ای مشابه گزینه Automatic Power Up بگردید و آن را بصورت Enable در آورید.در بعضی از setup ها با عبارات everyday یا by date برخورد خواهید کرد.
۵-بعد از فعال سازی قسمت بالا باید در صورتیکه by date را فعال کرده باشید تاریخ آن ماه را مشخص نمایید (عددی بین ۱ تا ۳۱-البته تاریخ سیستم میلادی می باشد)در بعضی از setup ها هم می توانید نام روز هفته را مشخص نمایید.
۶-در قسمت time هم ساعتی که می خواهید کامپوتر شما روشن شود تایپ نمایید.
۷-همه چیز را در قسمت Exit از Setup ذخیره نماید و خارج شوید.

موقعی که کامپیوتان خاموش هست (کلید اصلی پریز برق منزل نباید خاموش باشد)در تاریخ و ساعت مورد نظرتان روشن می شود.
در صورتیکه در قسمت Start --> Program files--> Start up فایل موسیقی قرار دهید کامپیوتان آن موسیقی را اجرا خواهد کرد و از خواب نازتان بیدار می شوید.

تذکر:
در ویندوز XP باید تعداد کاربر یک نفر باشد تا بدون نیاز به انتخاب کاربری ویندوز شما بالا بیاید.یعنی قسمت انتخاب کاربر به نمایش در نیاید.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 468065


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

Pass Proxy: عبور از پروکسی
No Cookies No Scripts No Ads No Referrer