KASHKOOL-ویندوز و ریجستری - کشکول

X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
به وبلاگ هفتگی کشکول خوش آمدید- ایمیل KASHKOOL at GMAIL dot COM


تعداد بازدیدکنندگان

آرشیو

چند ترفند جالب از ریجستری

شنبه 11 تیر‌ماه سال 1384

۱-بستن خودکار برنامه ها در زمان خاموش کردن کامپیوتر
همانطوری که می دانید زمان بستن ویندوز XP اگر برنامه ای را نبسته باشید پیغامی به شما نشان داده می شود که برنامه در حال اجرا می باشد.با استفاده از ریجستری می توانید جلوی ظاهر شدن این پنجره را بگیرید و نیازی به اینکه شما برنامه در حال اجرا را ببندید نخواهد بود
برای اینکار وارد ریجستری در مسیر زیر شوید:
HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop
کلیدی از نوع
DWORD با نام AutoEndTasks در سمت راست پنجره ریجستری با مقدار صفر می بینید(اگر چنین کلید وجود نداشت آن را بسازید).مقدار این متغیر را به 1 تغییر دهید.

 

2-تغییر نام شرکت و نام کسی که ویندوز به نامش ریجستر شده است

برای تغییر این گزینه ها وارد مسیر زیر در ریجستری شوید:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersion

دو کلید RegisteredOwner و RegisteredOrganization را در پنجره سمت راست پیدا کنید و مقدار آنها را به نام دلخواه خودتان تغییر دهید.

 

3- تغییر زمان بستن برنامه

زمانی که برنامه ها قفل می کنند یا هیچ گونه جوابی ظاهر نمی شود ویندوز XP پنجره خطایی جهت بستن برنامه به شما نشان می دهد.این پنجره 5 ثانیه بعد از اینکه مشکل پیش می آیدظاهر می گردد.

این مسئله گاهی اوقات باعث مشکلی برای شما می شود.بعنوان مثال ممکن است روی یک برنامه محاسباتی سنگین کار می کنید. جواب نهایی زمانی ظاهر می شود که برنامه به جواب نهایی رسیده باشد از آنجاییکه زمان 5 ثانیه برای برنامه زمانی کمی است در نتیجه ویندوز به شما اطلاع می دهد که برنامه قفل کرده است (در حقیقت اینطور نیست و محاسبات در حال انجام است)

برای جلو گیری از بروز این مشکل باید وارد مسیر زیر در ریجستری شوید:

HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop

کلید HungAppTimeout را پیدا کنید و مقدار پیش فرض 5000 (5 ثانیه ) را به مقداری که لازم دارید تغییر دهید.بهتر است بعد از تغییر کامپیوتر خود را reset نمایید تا تغییرت مورد نظر اعمال گردد.

 

4- غیر فعال کردن پنجره Disk Cleanup

زمانی که هارد شما با فضای خالی کمی مواجه می شود ویندوز به شما پیغامی نشان می دهد و توصیه می کنید که Disk Cleanup را اجرا نمایید.شاید شما بخواهید مثل من این قسمت را غیر فعال کنید و بخواهید ویندوز این پنجره را نشان ندهد.برای اینکار وارد مسیر زیر در ریجستری شوید:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

کلیدی از نوع Dword بنام NoLowDiskSpaceChecks بسازید و مقدار آن را 1 قرار دهید

 

5- تغییر مسیر پیش فرض نصب برنامه ها

ویندوز XP مسیر C:Program files را برای نصب برنامه هاتان بصورت پیش فرض در نظر می گیرد(با فرض اینکه XP روی C: نصب شده باشد)شما می توانید با تغییر در ریجستری این مسیر را عوض کنید.برای اینکار وارد مسیر زیر در ریجستری شوید:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersion

در پنجره سمت راست دنبال کلیدی با نام ProgramFilesDir بگردید مقدار فعلی آن C:Program files  می باشد.براحتی مقدار آن را به مسیر دلخواه خود تغییر دهید.

 

نکته مهم:

قبل از تغییرات یک Backup از ریجستری بگیرید تا اگر احیانا به اشتباه چیزی را حذف کردید براحتی برگردانید.برای اینکار قبل از همه تغییرات از منوی File پنجره ریجستری گزینه Export را انتخاب کنید و نام دلخواهی به فایل خود بدهید و از قسمت پایین Export Range  هم باید All  را انتخاب کنید و در نهایت save را کلیک کنید.

زمانی که با مشکل روبرو شدید از منوی فایل Import را انتخاب کنید و نام فایلی که قبلا داده بودید را انتخاب کنید.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 468142


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

Pass Proxy: عبور از پروکسی
No Cookies No Scripts No Ads No Referrer