KASHKOOL-ویندوز و ریجستری - کشکول

به وبلاگ هفتگی کشکول خوش آمدید- ایمیل KASHKOOL at GMAIL dot COM


تعداد بازدیدکنندگان

آرشیو

انواع ویندوز ویستا‌ Vista

شنبه 11 آذر‌ماه سال 1385

همانطوریکه که قول داده بودم در این مقاله به توضیح انواع نسخه های ویندوز ویستا می پردازم:

 

1- ویندوز Vista Business:

این نسخه از ویندوز برای کارهای تجاری کاربرد دارد. برای شرکتهای تجاری/بازرگانی کوچک مطمئن خواهد بود و کمتر به پشتیباین IT نیاز خواهید داشت. برای شرکتهای تجاری بزرگتر بهبودهای بنیادی(زیربنایی) آماده می کند بطوریکه تیم IT زمانی کمتری برای نگهداری و تعمیرات کامپیوتر ها صرف خواهد کرد. این نوع ویندوز شما را در مقابل انواع فایلهای مخرب محافظت می کند. این نوع ویندوز ابزار قدرتمندی برای به اشتراک گذاری فایلها در شرکت و زمانی که در مسیر راهتان در بیرون از شرکت هستید مفید است. همچنین ابزار تکنولوژی پشتیبانی پیشرفته برای محافظت از اطلاعات شما حتی زمانی که مشکل سخت افزاری بزرگی دارید به کمکتان می آید.

این نوع ویندوز به تیم IT شرکت شما این امکان را میدهد که کاربران را بصورت Standard User بجای Admisntrator معرفی کند .این توانایی حمله هکرها به شرکت شما را کاهش می دهد.

این نسخه از ویندوز از رابطی به نام Aero استفاده می کند که سطح کارایی برای هر کاربری را افزایش می دهد. این رابط استفاده از سیستم عامل و از برنامه ای به برنامه دیگر را خیلی آسان می کند. ویندوز aero به شما کمک می کند که چندین کار را همزمان انجام دهید درحالیکه چندین برنامه و فایل شما باز می باشند.(قیمت 299 دلار)

 

2- ویندوز Vista Enterprise:

برای تیم IT بزرگ مایکروسافت این نوع ویندوز را پیشنهاد می کند که هزینه و ریسک IT را کاهش می دهد. این نسخه از ویندوز از تکنولوژی قفل گذاری سخت افزاری (BitLocker) استفاده می کند بطوریکه اگر کامپیوتر شما گم یا دزدیده شود کسی نمی تواند از آن استفاده کند. این نسخه فقط برای مشتریانی که از بیمه نرم افزاری شرکت مایکروسافت یا توافقنامه فیمابین را امضاء کرده باشند قابل دسترس خواهد بود. این نسخه سازگاری خود با سایر سیستم عاملهای قبلی شرکت مایکروسافت و همچنین سیستم عمل یونیکس را بهبود داده است. اگر داخل این نسخه از ویندوز باشید می توانید با ایجاد یک محیط مجازی همزمان از چهار سیستم عامل دیگر نیز استفاده کنید.

 

3- ویندوز vista Home Premium:

این نسخه همانطور که از نامش معلوم است برای کاربران خانگی با امکاناتی که یک کاربر خانگی انتظار دارد طراحی شده است. این ویندوز هم از رابط Aero سود می برد علاوه بر این نسخه به شما کمک می کند که حجم زیادی از فایلها، تصاویر،  فیلمها و ... را براحتی سازماندهی نمایید. همچنین می توانید اقدام به ساخت فیلمهای خودتان روی DVD  نمایید. همچنین با استفاده از Windows Media Center اقدام به ضبط و تماشای کانالهای تلویزیونی مورد نظر خود نمایید حتی HDTV  (تلویزیونهای نسل جدید) را نیز پشتیبانی می کند. (قیمت 239 دلار)

 

4- ویندوز  Home Basic:

این نسخه هم برای کاربران خانگی طراحی شده است که حداقل نیازهای لازم برای کارهای روزمزه از قبیل ساخت فایل، گشت و گذار در اینترنت و چک کردن ایمیلهایتان را میسر می کند. همه نسخه های ویندوز ویستا دارای قابلیت هشدار مشکل سخت افزاری قبل از بروز مشکل و کنترل کننده کودکان برای والدین برای قرار دادن محدودیت بچه هایشان در بعضی موارد را می باشد. در این ویندوز ابزار جستجوی جدیدی کار گذاشته شده است تا راحتتر به فایلهای خود دست یابید.(قیمت 199 دلار)

 

5- ویندوز vista Ultimate:

جامع ترین نسخه ویستا این نسخه می باشد و به نظر می رسد تمام کاربران در ایران منتظر دریافت این نسخه هستند که تمام توانایی های پیشرفته در آن قرار داده شده است. در حقیقت تمام ویژگیهای ویندوزهای بالا را در خود دارد. (قیمت 399 دلار)

 

6- ویندوز vista Starter:

 این ویندوز برای کاربران مبتدی طراحی شده است که دارای راهنمای قدم به قدم و فیلم آموزشی و کمک کردن در کارهای مهمی که می خواهید با یک سیستم عامل انجام دهید

 

منبع: سایت مایکروسافت

البته بدلیل کمبود وقت فقط بعضی از قسمتها را ترجمه کردم. شاید در آینده تکمیل تر کنم.

 

 

شرکت مایکروسافت مثل همیشه ادعا می کند که بهترین نسخه ممکن را ارائه داده است و مشکلی ندارد همچنانکه برای ویندوز XP ادعا کرده بود و بعد از آن دو Service Pack  ارائه داد که مشکل ویندوزش حل شود. در مورد ویندوز ویستا هم همچنان چنین ادعایی دارد بعدا هکرها به مایکروسافت نشان خواهند داد که چنین ادعایی بی مورد است. یکی دیگر از ادعاهای شرکت مایکروسافت این است که براحتی قادر به کپی برداری و نصب آن بصورت غیر مجاز نخواهید بود که این مطلب نیز در آینده مشخص خواهد شد که آیا هکرها قدرتمندترند یا شرکت مایکروسافت!


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 468065


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

Pass Proxy: عبور از پروکسی
No Cookies No Scripts No Ads No Referrer