KASHKOOL-ویندوز و ریجستری - کشکول

به وبلاگ هفتگی کشکول خوش آمدید- ایمیل KASHKOOL at GMAIL dot COM


تعداد بازدیدکنندگان

آرشیو

شرکت مایکروسافت به مشکل ویندوز ویستا اعتراف کرد

دوشنبه 4 دی‌ماه سال 1385

قبل از هر چیز کریسمس رو به هموطنان مسیحی در داخل و خارج از کشورمان تبریک عرض می کنم.

هنوز چند هفته از ارائه نسخه نهایی ویندوز ویستا نمی گذرد که هکرها موفق به نفوذ به این سیستم عامل جدید شرکت مایکروسافت شدند.
نفوذ به سیستم عامل ویندوز با توجه به اینکه Open Source نیست (مثل سیستم عامل Linux) کار بسیار سختی است و دانش و اطلاعات فراوانی را می طلبد که از عهده هر کسی بر نمی آد.
همانطور که می دانید شرکت مایکروسافت قبل از ارائه سیستم های عامل ۲۰۰۰ و XP نیز ادعا کرده بود که ایمن ترین سیستم عامل را ساخته هست ولی گذشت زمان این ادعا را رد کرد. و برای ویندوز ۲۰۰۰ سرویس پک چهار SP4 نیز عرضه کرد و  برای ویندوز XP هم SP1 و SP2 نیز ارائه داد.

شرکت مایکروسافت بعد از چند هفته از ارائه ویندوز ویستا که خیلی به اون اطمینان داشت اعتراف کرد که مشکلی در این سیستم عامل وجود دارد ولی در حال حاضر گزارشی از حمله عمومی به این نسخه از ویندوز گزارش نشده است. شرکت مایکروسافت به استفاده کنندگان این نسخه پیشنهاد کرده است که Firewall و Antivirus و Anti Spyware این سیستم عامل را فعال نگه دارند.
و MSRC (Microsoft Security Response Center با توجه به تعطیلات سال نو همچنان به گزارشهای رسیده از کاربران رسیدگی خواهد کرد
و در صورتیکه کاربران ویندوز ویستا در معرض خطر جدی باشند تیم توسعه مایکروسافت از طریق مکانیزم استاندارد خودش به حل مشکلات می پردازند.
چیزی که در این میان گفته نشده این است که معلوم نیست هکرها حفره امنیتی را در کدام قسمت از این سیستم عامل پیدا کرده اند.از یکی از دوستانم شنیدم که در بازار سورس هک برنامه ویندوز ویستا را چند هزار دلار خریدو فروش می کنند.البته من این مطلب آخر را جایی نخوندم و صحت و سقم این مطلب را هم تایید نمی کنم.

مطلبی که خواندم از سایت انگلیسی زیر بوده است:
منبع


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 468065


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

Pass Proxy: عبور از پروکسی
No Cookies No Scripts No Ads No Referrer